Независимый сайт адвокатов Украины
«…Да будет слово ваше: «да – да», «нет - нет»; а что сверх этого, то от лукавого» (Евангелие от Матфея)

[ 19 October 2013 | Просмотров 1951 ]

664 адвоката Хмельницької області позбавили права обирати та бути обраними до органів адвокатського самоврядування

ЗВЕРНЕННЯ

Вважаємо своїм обов'язком поставити до відома адвокатську спільноту про свавілля, цинічне та грубе порушення Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яке чиниться з боку керівництва Ради адвокатів України та безпосередньо заступником голови НААУ – Гвоздієм В.А. щодо 664-х адвокатів Хмельницького регіону, права яких грубо порушуються у зв'язку з рішенням №208 від 27.09.2013р. «Про скликання конференції адвокатів Хмельницької області», яке було прийняте у м. Львові.

Вищевказаним рішенням, Рада адвокатів України, грубо порушила Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», позбавивши права 664-х адвокатів Хмельницького регіону приймати участь у зборах адвокатів області, які відбудуться 2 листопада 2013 року та у конференції адвокатів Хмельницької області 22 листопада цього року, а також обирати та бути обраними до органів адвокатського самоврядування.

Одним розчерком пера, з 843-х «живих» адвокатів Хмельницької області, які внесені до ЄРАУ, 664-ри адвоката штучно зроблено «мертвими». Тобто, в рішенні №208 від 27.09.2013 року з приводу проведення конференції адвокатів Хмельницької області «живими» визнано 179 адвокатів.

Як зазначено в рішенні РАУ до ЄРАУ з адресою робочого місця в Хмельницькій області включено лише 179 адвокатів.

Всі 843-ри адвоката Хмельницької області є в ЄРАУ, що підтверджується витягами, які зроблено після того, як ми ознайомились з цим рішенням. Відомості щодо адвокатів, які містяться в цих Витягах повністю відповідають вимогам ст. 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Єдиною умовою для участі в установчій конференції адвокатів регіону, передбаченою ч.2 ст. 43 Закону № 5076-VІ та абзацом 2 пункту 5 Розділу Х Перехідних положень є тільки наявність свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, одержаного адвокатом України за рішенням КДКА відповідного регіону, створеної до набрання чинності цим законом 15.08. 2012року.

Оскільки, будь-які інші умови та підстави, які б перешкоджали адвокату регіону приймати участь в установчій конференції, обирати та бути обраним в органи самоврядування відповідного регіону зазначеними нормами цього ж закону не передбачені - тому ніякі інші вимоги до адвокатів, які установчою конференцією обирались до органів адвокатського самоврядування регіону, зокрема, наявність відомостей про них в Єдиному реєстрів адвокатів України та підтвердження ними своїх відомостей не тільки не відповідають, а й навіть суперечать вимогам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Також невідомо яким принципом керувалась НААУ включаючи у Єдиний реєстр 179-ть адвокатів?

Таким чином, Національною асоціацією адвокатів України, вибірково, за власним бажанням, одних адвокатів включено в списки адвокатів, які мають право брати участь та бути обраними в зборах адвокатів Хмельницької області та конференції адвокатів області, а інших 664-х адвокатів «викинуто» та позбавлено такого права.

У зв'язку з тим, що вказане рішення порушує особисті немайнові права 664-х адвокатів Хмельницького регіону, ми вимушені звернутися до суду за захистом свого порушеного права.

По незрозумілим причинам квота представництва така: один делегат від п'яти адвокатів, і таким чином, участь у виборах органів місцевого самоврядування Хмельницької області будуть мати право 34,5 адвокатів від 179-ти.

При цьому, 664-ри адвоката позбавлені такого права!

Таким чином, всі члени органів адвокатського самоврядування , які були обрані на установчій конференції адвокатів Хмельницької області 13 жовтня 2012 року були обрані у відповідності до ст. 17, ч. 2 ст.43, ч.ч. 1, 6 ст. 45, ст.46, аб. 2 п. 5 Розділу Х Перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і це питання не потребує повторно призначених виборів.

Додатки:

1. копія рішення №208 від 27.09.2013 року «Про скликання конференції адвокатів Хмельницької області»;

2. витяг з журналу №5 за жовтень 2012 року «Вісник ВККА».

Адвокати Хмельницької області

http://yurpravda.info/index5018.htmlДобавить комментарий